LPOnets personal

Kundbetjäning och butiker

Hanna Koistinen

Butiks- och kundservicechef

hanna.koistinen@lponet.fi
tel. 044 505 8421

Susanne Karvonen

Kundbetjäning

susanne.karvonen@lponet.fi
tel. 019 505 8414
mobiltel. 044 5058 414

Esa-Matti Vainio

Kundbetjäning

esa-matti.vainio@lponet.fi
mobiltel. 044 505 8423

Fiberförsäljning, konsumenter

Henri Penttinen

Fältsäljchef

henri.penttinen@lponet.fi
tel. 019 505 8230
mobiltel. 044 505 8230

Jyrki Sukanen

Försäljning

jyrki.sukanen@lponet.fi
tel. 044 505 8221

Kasperi Nurmi

Försäljning

kasperi.nurmi@lponet.fi
tel. 019 534 0028
mobiltel. 044 534 0028

Företagstjänst

Jan-Erik Lind

Säljchef, ICT-lösningar

jan-erik.lind@lponet.fi
tel. 044 505 8235

Markku Janhonen

Försäljning, företagslösningar

markku.janhonen@lponet.fi
tel. 019 505 8401
mobiltel. 044 505 8401

Stefan Sjöholm

Försäljning, husbolagslösningar

stefan.sjoholm@lponet.fi
tel. 044 534 0025

Jenni Holopainen

ICT-specialist

jenni.holopainen@lponet.fi
tel. 044 505 8236

Marknadsföring, produktifiering och säljstöd

I bilden från vänster:

Helena Fagerlund

Produktchef

helena.fagerlund@lponet.fi
tel. 019 5058 220
mobiltel. 044 5058 220

Mats Åminne

Direktör, försäljning och marknadsföring

mats.aminne@lponet.fi
tel. 019 5058 211
mobiltel. 044 5058 211

Helmi Johansson

Säljstöd

helmi.johansson@lponet.fi
tel. 019 5058 413
mobiltel. 044 5058 413

Carita Danielsbacka

Marknadsföringsplanerare

carita.danielsbacka@lponet.fi
tel. 044 534 0026

Administration

Gustaf Forsberg

Verkställande direktör

gustaf.forsberg@lponet.fi
tel. 019 5058 250
mobiltel. 044 5058 250

Pirjo Pohjanheimo

Ekonomichef

pirjo.pohjanheimo@lponet.fi
tel. 019 5058 210
mobiltel. 044 5058 210

Carina Dahlqvist

Fakturerare

carina.dahlqvist@lponet.fi
tel. 019 5058 419
mobiltel. 044 5058 419

Installation och nätplanering

Tommi Mäki

Nätchef

tommi.maki@lponet.fi
tel. 019 5058 228
mobiltel. 044 5058 228

Toni Stenbäck

Nätplanerare

toni.stenback@lponet.fi
mobiltel. 044 5058 253

Amanda Blomqvist 

Nätplanerare

(borta fram till våren 2022)

amanda.blomqvist@lponet.fi
tel. 044 5058 234

Kim Taipale

Telekommunikationsmontör

kim.taipale@lponet.fi
mobiltel. 044 5058 233

Ville Kanerva

Telekommunikationsmontör

ville.kanerva@lponet.fi
mobiltel. 044 5058 252

Petri Tenhonen

Produktionsstöd

petri.tenhonen@lponet.fi
mobiltel. 044 5058 416

Produktion

I bilden från vänster:

Toni Kopra

ICT-specialist

toni.kopra@lponet.fi
mobiltel. 044 5058 212

Jussi Toivakka

ICT-specialist

jussi.toivakka@lponet.fi
mobiltel. 044 5058 229

Jonas Westerlund

ICT-specialist

jonas.westerlund@lponet.fi
tel. 019 534 0027
mobiltel. 044 534 0027

Jani Alho

Produktionsdirektör

jani.alho@lponet.fi
tel. 019 5058 217
mobiltel. 044 5058 217