LPOnetin henkilöstö

Asiakaspalvelu

Hanna Koistinen

Myymälä- ja asiakaspalvelupäällikkö

hanna.koistinen@lponet.fi
puh. 044 505 8421

Susanne Karvonen

Asiakaspalvelu

susanne.karvonen@lponet.fi
puh. 019 505 8414
matkapuh. 044 5058 414

Esa-Matti Vainio

Asiakaspalvelu

esa-matti.vainio@lponet.fi
matkapuh. 044 505 8423

Valokuitumyynti, kuluttajat

Henri Penttinen

Kenttämyyntipäällikkö

henri.penttinen@lponet.fi
puh. 019 505 8230
matkapuh. 044 505 8230

Jyrki Sukanen

Myynti

jyrki.sukanen@lponet.fi
puh. 044 505 8221

Kasperi Nurmi

Myynti

kasperi.nurmi@lponet.fi
puh. 019 534 0028
matkapuh. 044 534 0028

Yrityspalvelu 

Jan-Erik Lind

Myyntipäällikkö, ICT-ratkaisut

jan-erik.lind@lponet.fi
puh. 044 505 8235

Markku Janhonen

Myynti, yritysratkaisut

markku.janhonen@lponet.fi
puh. 019 505 8401
matkapuh. 044 505 8401

Stefan Sjöholm

Myynti, taloyhtiöratkaisut

stefan.sjoholm@lponet.fi
puh. 019 534 0025
matkapuh. 044 534 0025

Jenni Holopainen

ICT-asiantuntija

jenni.holopainen@lponet.fi
puh. 044 505 8236

Markkinointi, tuotteistus ja myynnin tuki

Kuvassa vasemmalta:

Helena Fagerlund

Tuotepäällikkö

helena.fagerlund@lponet.fi
puh. 019 5058 220
matkapuh. 044 5058 220

Mats Åminne

Johtaja, myynti ja markkinointi

mats.aminne@lponet.fi
puh. 019 5058 211
matkapuh. 044 5058 211

Helmi Johansson

Myynnin taustatuki

helmi.johansson@lponet.fi
puh. 019 5058 413
matkapuh. 044 5058 413

Carita Danielsbacka

Markkinointisuunnittelija

carita.danielsbacka@lponet.fi
puh. 044 534 0026

Hallinto

lponet-pirjo-carina
Gustaf Forsberg

Toimitusjohtaja

gustaf.forsberg@lponet.fi
puh. 019 5058 250
matkapuh. 044 5058 250

Pirjo Pohjanheimo

Talouspäällikkö

pirjo.pohjanheimo@lponet.fi
puh. 019 5058 210
matkapuh. 044 5058 210

Carina Dahlqvist

Laskuttaja

carina.dahlqvist@lponet.fi
puh. 019 5058 419
matkapuh. 044 5058 419

Asennus ja verkkosuunnittelu

Tommi Mäki

Verkkopäällikkö

tommi.maki@lponet.fi
puh. 019 5058 228
matkapuh. 044 5058 228

Toni Stenbäck

Verkkosuunnittelija

toni.stenback@lponet.fi
puh. 044 5058 253

Amanda Blomqvist 

Verkkosuunnittelija

(Poissa töistä kevääseen 2022)

amanda.blomqvist@lponet.fi
puh. 044 5058 234

Kim Taipale

Tietoliikenneasentaja

kim.taipale@lponet.fi
puh. 044 5058 233

Ville Kanerva

Tietoliikenneasentaja

ville.kanerva@lponet.fi
matkapuh. 044 5058 252

Petri Tenhonen

Tuotannon tuki

petri.tenhonen@lponet.fi
matkapuh. 044 5058 416

Tuotanto

Kuvassa vasemmalta:

Toni Kopra

ICT-asiantuntija

toni.kopra@lponet.fi
matkapuh. 044 5058 212

Jussi Toivakka

ICT-asiantuntija

jussi.toivakka@lponet.fi
matkapuh. 044 5058 229

Jonas Westerlund

ICT-asiantuntija

jonas.westerlund@lponet.fi
puh. 019 534 0027
matkapuh. 044 534 0027

Jani Alho

Tuotantojohtaja

jani.alho@lponet.fi
puh. 019 5058 217
matkapuh. 044 5058 217